Su Arıtma Cihazlarını Kıyaslarken Hangi Özelliklere Bakmalısınız

blank

Su Arıtma Cihazlarını Kıyaslarken Hangi Özelliklere Bakmalısınız

Günümüzde birçok rahatsızlıkların tedavisi için bol su tüketimi önerilir. Su tüketilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi tüketilen suyun ne kadar temiz olduğudur. Kişiler her zaman için hazır bir şekilde alınan suyun daha sağlıklı olduğunu düşünerek yanılırlar. Çünkü durmuş sular her zaman sağlıklı olmayıp bazen bakteri yuvasına dönmüş bir ölü su halindedir.

O yüzdende pek faydalı değillerdir. Bunun yanında tüketilen çeşme suyu da yine kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çünkü bu sularda da yine orantısız bir kalsiyum miktarı bulunur. Sağlıklı su tüketimi için mutlaka su arıtma cihazları tercih edilmeli, ancak bu cihazlar alınırken bazı huşulara dikkat edilmelidir.

blankMotorlu- Motorsuz Su Arıtma Cihazı

Motorlu su arıtma cihazı genel itibarıyla basıncın az olduğu noktalarda tercih edilmelidir. Evinizde yaşlı ya da hamile gibi aile fertleri varsa bu durumda tercih etmesi gereken su arıtma cihazı motorlu olmalıdır. Çünkü motorlu cihazlar sayesinde daha temiz bir su elde edilirken, hem de o kişilerin sağlıkları olumlu yönde etkilenir. Motorlu su arıtma cihazının basıncı yüksek olduğu için evlere suyun daha iyi çıkmasını sağlar.

Motorsuz su arıtma cihazları eğer yalnız yaşıyor ve çok fazla su tüketmiyorsanız tercih edilebilir. Ancak kalabalık bir evde yaşıyorsanız bu durumda tercih edeceğiniz motorsuz değil motorlu su arıtma cihazı olmalıdır. Suyunuzun daha vitaminli ve mineralli olması için su arıtma cihazı taktırmanız önemlidir. Ancak siz su arıtma cihazı alırken mutlaka motorlu ve motorsuz cihazlara dikkat ederek almalısınız.

Su Arıtma Cihazının Belgeleri

Almak istediğiniz su arıtma cihazının montajdan önce işlevi ve belgeleri hakkında da bilgi almanız gerekir. Eğer ki sorun çıkaracak bir cihazsa ya da belgeleri eksikse değiştirmek zorunda kalacağınız bu cihazı almaktan vazgeçmelisiniz. Su arıtma cihazının NSF, Ce gibi waterquality belgeleri mutlaka bulunmalıdır. Öbür türlü, hem görevini tam olarak yapamayan hem de size maliyet doğuran bir cihaz satın almış olursunuz. O yüzden satın alırken belgelerine ve filtrelerinin çalışıyor olmalarına dikkat edin

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×