Su Arıtma Cihazlarını Yakından Tanıyın

blank

Su Arıtma Cihazlarını Yakından Tanıyın

Su arıtma cihazını kullanacak olan kişilerin bu cihazı yakından tanıma hakları vardır. Su arıtma cihazı kurulumu tezgâh üstü ve tezgâh altı olacak şekilde gerçekleştirilebilirken,  her iki durumda da sağlıklı bir su elde edilmektedir.

Cihazı nereye kurarsanız kurun su arıtma cihazının içerisindeki filtreler bu durumdan etkilenmeyerek, görevini tam anlamı ile yapmaktadır. Cihaz içerisinde bulunan birbirinden farklı aşamalı filtreler sayesinde suyun içerisindeki istenmeyen ve kirli maddeler sudan arındırılır.

Su arıtma cihazındaki ilk filtre 5 Mikron filtresi, sonraki filtre ise karbon filtresidir. Bu iki filtre suyun içerisindeki istenmeyen tortul, kimyasal gibi maddelerin arındırılmasını sağlar. Su arıtma cihazının bunun gibi daha birçok filtresi ve arıtma aşaması bulunmaktadır.

blankSu Arıtma Cihazı ve Filtreleri

Suyun içerisindeki çamuru ve toprağı temizleyen bir mikronluk filtre suyun daha temiz bir şekilde 2. filtreye gönderir. 2. filtre yine ters ozmos sistemi sayesinde suyun içerisindeki diğer kalan çamur ve kum tamamen temizlenir.  3. Filtrede ise kimyasal kalıntısı ve zararlı maddelerin arındırılma işlemini gerçekleştirir. 4. filtre de suyun rengi ve kokusu düzenlenir.

  1. filtre de ise dengeli bir şekilde vitamin miktarı ve kalsiyum oranları ayarlanarak, su 8,5 PH değerinde sağlıklı bir su haline getirilir. Son olarak 6. filtrede ise diğer değerlerinin ayarlanması ile birlikte su musluğa gönderilir.

Su arıtma İşlemi Sonrası Elde Edilen Değerler

Bir su arıtma cihazından elde edilen suyun PH değeri 0 ile 14 arası değişir. 0 ile 7 arasında 1 PH değeri elde ediyorsanız bu suyun yoğun olarak asidik özelliğe sahip olduğunu gösterir.  Ama 7 ile 14 arası bir su kullanıyorsanız su bazik bir su durumundadır.

7 PH değerinde su ise nötrdür ve ne bazik ne de asidiktir. Bir su arıtma cihazından elde edilecek suyun değeri sağlıklı olması için 8,5 değerinde olması gerekir. Öbür türlü farklı değerlerdeki sular asidik, nötr ya da magnezyum yönünden daha yoğun bir su konumundadır. Bu fazlalıklar ise su arıtma cihazları tarafından azaltılır

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×