Su Arıtma Tankı Nedir? Hangi Malzemeden Olmalıdır?

blank

Su Arıtma Tankı Nedir? Hangi Malzemeden Olmalıdır?

Su arıtma cihazı gün içerisinde yaklaşık olarak 300 – 350 litreye yakın bir suyu temizler. Bu su ise su tankı içerisinde muhafaza edilir. Bu tank içerisinde oldukça fazla bir suyu bulundurarak sürekli bir devir daim işlemin gerçekleştirildiği ortak bir alanı oluşturur. Bu sayede gün içerisinde çamaşır ve bulaşık için aynı zamanda içmek için kullanılan temiz sular bu tanktan çeşmeye aktarılmaktadır. Bir nevi hazır bir halde canlandırılmış vitamin ve mineral bakımından zengin sular burada kullanılması için tutulur.

 

Tanklar ve Anti Bakteriyel Özelliği

 

Tankların iç kısımları suya zarar vermeyen bir metalden oluşturulmuştur. Bu metal hiçbir şekilde suya karışmaz ve zarar vermez. Ayrıca tankın içerisindeki yüzey kendi kendini temizleyebilen bir dezenfekte işlemine de sahiptir. Bu sayede sular tank içerisinde daha temiz bir şekilde korunur. Ayrıca tanka ciddi bir zarar verilmediği sürece dank patlamaz ve herhangi bir olumsuzluk yaşatmaz. Bu tankların yapısında olan bir durumdur.

 

O yüzden tanklarda meydana gelen bir tıkanma durumunda metal bir malzeme ile tankın iç yüzeyine herhangi bir müdahale yapılmamalıdır. Tanklar ayrıca içerisindeki suyu sürekli hareketli tutabilen ve bu sayede suyun beklemesinin önüne geçerek bakteri oluşumunu da engeller. Bunun yanında tankların iç yüzeyleri suyun mineralini ve vitaminini emmeyen bir malzemeden oluşturulmuştur. Ayrıca su tanklarının içerisinde herhangi bir yosunlaşma gibi bir durumda oluşmaz

blankTanklar ve Sağlam Yapıları

 

Su arıtma cihazlarının temiz sularını koruyan parçalardan biride tanklardır. Su arıtma cihazının içerisindeki filtrelerden geçerek temizlenen sular bu tank içerisinde bir araya gelir. Tankın dezenfektan özelliği sayesinde suyun mikrop oluşumları ve bakteri düzeyleri korunur.

 

Tankta bulunan bu özelliklerin yanında ciddi bir darbe almadığı sürece tank oldukça sağlam bir malzemeden oluşturulur. Bu sayede kilolarca su tankın içerisinde rahatlıkla tutulabilmektedir. Ayrıca tankların iç yüzeyleri yine farklı bir metalle kaplanmış olup bu metal suyun dışarı çıkmasını engeller. O yüzden her ne kadar tank dışına bir zarar verilmiş olsa da dayanıklı yapısından dolayı iç dank korunur

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×